نویسنده: علی لفظی قاضی – کارشناس نرم افزار

چاپ شده در 3 شماره از مجله ماهنامه وب

استفاده از مطالب بدون ذکر نام نویسنده و دخل و تصرف در آن پیگرد قانونی دارد! 

 فریم ورک چیست ؟

فریم ورک مجموعه ای از کدها، کتابخانه ها و کلاس ها می باشد که به برنامه نویس کمک می کند تا برنامه های تحت وب خود را سریع تر و با انعطاف بیشتر بسازد، فریم ورک ها با داشتن متد و توابع مشخص و آماده این اجازه را به برنامه نویس ها می دهند تا با بکارگیری دستورات کمتر و نظم بیشتر سیستمی یکپارچه و استاندارد ارائه کنند.

ایده اصلی استفاده از فریم ورک این است که توسعه دهنده را مجبور کند تا بر اساس یک ساختار اولیه و با استفاده از عواملی که عموما مورد استفاده قرار می گیرند، برنامه کاربردی خود را بنا کند. اکثر برنامه نویسان کارکشته و با تجربه PHP، کتابخانه ها و ساختارهایی را برای گسترش سریع تر برنامه های خود تدارک می بینند و در پروژه های مختلف از آن ها بهره می گیرند.

برای درک بهتر، سایتی را در نظر بگیرید که قرار است امکان نظرسنجی به آن افزوده شود، توسعه دهنده سایت می تواند از میان سورس های رایگان موجود در وب بهره برده و سیستم نظرسنجی آنلاین را به راحتی به سایت خود بیافزاید، توسعه دهنده وب دراین گونه معماری مشکلاتی را در پیش رو خواهد داشت از جمله: پیچیده بودن تغییرات در سورس، پایگاه داده متفاوت، عمگرهای به کار رفته متفاوت، پردازش های اضافی و ...که می تواند کار را بسیار دشوار سازد. فریم ورک ها در واقع دارای یک هسته اصلی می باشند که هر گونه اضافه، توسعه و یا حذف اشیاء می تواند به راحتی و در قالب فایل های کتابخانه ای و وابسته به هسته اصلی این فریم ورک در نظر گرفته شوند....

 

(آموزش کامل طراحی و ساخت سیستم مدیریت فروش تحت فریم ورک کیک را بصورت پی دی اف دریافت کنید)

 

دانلود کتاب 
به یک وبسایت نیاز دارید؟
فروشگاه ساز می خواهید؟